“Fata mea e una trista, deschisa, arata de parca am suferit multe pedepse si nenorociri din partea Moirelor. Totusi, pe ea nu se citeste amaraciunea. Inocenta, candoare, melancolie - da, dar nu amaraciune. O fata care nu se plange. O fata pe care o uiti usor. Da, e ceva la fata mea care inspira incredere si, fara sa ma stradui macar, reusesc sa smulg cele mai ferite secrete ale unor oameni complet straini. Sunt un recuperator de suflete, asta sunt, o clisma umana. Sterg deseurile emoti...